Video

Ukázka využití interaktivní televize ve vzdělávání

Ukázka práce s interaktivní obrazovkou ve vzdělávání.Aplikace pro MŠ a ZŠ. Interaktivní televize představuje významný nástroj ve vzdělávání, který nabízí nové možnosti a zlepšuje způsob, jakým studenti se učí. Zde je několik příkladů, jak lze interaktivní televizi využít ve vzdělávání:
 • Interaktivní učební materiály: Interaktivní televize umožňuje vytváření a prezentaci interaktivních učebních materiálů. Učitelé mohou na obrazovku přenést multimediální obsah, jako jsou videa, animace, prezentace a interaktivní cvičení. Studenti mohou aktivně zapojit do výuky, reagovat na otázky, řešit úlohy a interagovat s obsahem.
 • Virtuální exkurze a simulace: Interaktivní televize může umožnit studentům prozkoumávat virtuální prostředí a simulace. Například při studiu historie mohou studenti navštívit historické památky a události prostřednictvím virtuálních exkurzí. Při vědeckých předmětech mohou studenti provádět virtuální experimenty a simulace, které jim umožní lépe pochopit složité koncepty.
 • Interaktivní diskuse a spolupráce: Interaktivní televize poskytuje možnost diskutovat a spolupracovat ve třídě. Studenti mohou přímo na obrazovce sdílet své myšlenky, odpovídat na otázky, prezentovat své projekty a navzájem komunikovat. Učitelé mohou vést diskuse, zobrazovat prezentace studentů a podporovat týmovou spolupráci.
 • Adaptivní vzdělávání: Interaktivní televize může být použita pro adaptivní vzdělávání, kde se obsah učení přizpůsobuje individuálním potřebám studentů. Systém může sledovat pokrok studentů a na základě jejich odpovědí a výkonu nabízet personalizovaný obsah, doporučení a cvičení, které odpovídají jejich úrovni a dovednostem.
 • Hodnocení a zpětná vazba: Interaktivní televize umožňuje okamžité hodnocení a poskytování zpětné vazby studentům. Učitelé mohou v reálném čase sledovat odpovědi a výkony studentů, poskytovat okamžitou zpětnou vazbu a pomocí interaktivních cvičení a kvízů
Interaktivní televize přináší do vzdělávání nové možnosti a zlepšuje angažovanost studentů. Pomáhá vytvářet dynamické a interaktivní učební prostředí, které podporuje aktivní učení, spolupráci a zapojení studentů.

Přihlášení k newsletteru

KONTAKTNÍ INFO
 • Miroslav Lipavský

  56961 Dolní Újezd 635

 • (+420) 722 454 067
  info@edutabtv.cz

PŘÍNOSY PRO VÁS
Uložit
Nastavit
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našeho webu. Pokud odmítnete používání souborů cookie, nedokážeme garantovat bechybnou funkci webu.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytika
Statistika návštěvnosti a přizpůsobení obsahu
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Ostatní
Analýza chování návštěvníků, optimalizace
Smartsupp
Povolit
Zakázat
Marketing
Soubor technik, jejichž předmětem je obchodní strategie a zejména studie trhu.
Facebook
Povolit
Zakázat
Funkční
betweendigital.com
Povolit
Zakázat