56961 Dolní Újezd 635, CZ (+420) 722 454 067 info@edutabtv.cz

Dotykové obrazovky

Dotykové obrazovky do škol i firem

Podle velikosti úhlopříčky můžeme dotykové obrazovky rozdělit do těchto skupin:
  • mobily (úhlopříčka 5-7")
  • tablety (úhlopříčka 7-15")
  • dotykové monitory, dotykové obrazovky (úhlopříčka 20">)
  • dotykové tabule (úhlopříčka 85">)
Dotykové obrazovky jsou displeje, které umožňují uživatelům interagovat s obsahem na obrazovce pomocí dotyků prstů nebo speciálních dotzkových per / stylusů. Dotykové obrazovky se v posledních letech staly stále populárnějšími, zejména díky rozšíření chytrých telefonů a tabletů.

Z technického pohledu existují různé druhy dotykových obrazovek, které se liší způsobem, jakým detekují dotyky, například:
  • Rezistivní dotykové obrazovky - skládají se ze dvou vrstev, které jsou odděleny tenkou vrstvou vzduchu. Pokud se na obrazovku stiskne prst, obě vrstvy se dotknou a vznikne spojení, které detekuje polohu dotyku. Tyto obrazovky jsou citlivé na tlak, což znamená, že vyžadují fyzický kontakt s obrazovkou.
  • Kapacitní dotykové obrazovky - využívají elektromagnetické pole, které generuje tenká vrstva kovu na povrchu obrazovky. Když se na obrazovku umístí prst, snímače na okrajích obrazovky zaznamenají změnu v elektromagnetickém poli a určí polohu dotyku. Tyto obrazovky jsou citlivé na elektrické náboje, což znamená, že je lze ovládat pomocí jakéhokoli předmětu s dostatečným množstvím elektrického náboje, jako jsou například stylusy.
  • Akustické dotykové obrazovky - využívají ultrazvukové vlny, které jsou generovány senzory na okrajích obrazovky. Když se na obrazovku umístí prst, změní se dráha ultrazvukových vln a senzory mohou určit polohu dotyku.
  • Optické dotykové obrazovky - využívají infračervené senzory, které snímají obrazovku a zaznamenávají polohu dotyku.
Výběr správného typu dotykové obrazovky závisí na konkrétním použití, preferencích i cenových možnostech uživatele. Každá technologie má své pro i proti a hodí se do určitého prostředí.

Napište nám

Pokud se do 2 dnů neozveme zpět, kontaktujte nás.

EdutabTV - dotykové televize
Uložit
Nastavit
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našeho webu. Pokud odmítnete používání souborů cookie, nedokážeme garantovat bechybnou funkci webu.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytika
Statistika návštěvnosti a přizpůsobení obsahu
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Ostatní
Analýza chování návštěvníků, optimalizace
Smartsupp
Povolit
Zakázat
Marketing
Soubor technik, jejichž předmětem je obchodní strategie a zejména studie trhu.
Facebook
Povolit
Zakázat
Funkční
betweendigital.com
Povolit
Zakázat